3d biomechanická
analýza pohybu

10+ let praxe — RetÜl University Masterfitter certifikace

Nastavení kontaktních bodů na kole za pomoci 3D biomechanické analýzy pohybu měřené systémem Retül.
S výběrem sedel nám pomáhá technologie gebioMized.

CO JE BIKE FITTING

Bike fitting je individuální nastavení posedu na kole podle potřeb jezdce. Ať už jezdíte jen pro radost a jde vám o komfort a výdrž na kole, nebo jste ostřílený profík, který potřebuje maximalizovat výkon a rychlost – v KOA si poradíme s čímkoliv. Ke každému přistupujeme individuálně a usilujeme o co nejlepší naplnění cílů klienta s ohledem na jeho zdravotní stav, pohodlí a prevenci zranění a samozřejmě efektivitu jízdy.

Koa bike fitteři mají nejvyšší certifikaci v oboru

Bike fitting není jen o technologiích, ale především o lidech, o vzdělaných a zkušených „fitterech“. Tato práce vyžaduje dobrou znalost biomechaniky, fyziologie, sportovního tréninku i nových trendů ve vývoji cyklistického materiálu. Na KOA bike fittingu se o vás postará Honza Falge nebo Vítek Řehák.

Jan Falge

V Čechách se pravděpodobně nikdo nevěnuje bike fittingu tak dlouho a poctivě jako on. Spojuje v sobě vzdělání, sportovní historii, zkušenosti i nadšení pro obor. Pro mnoho cyklistů v Česku je fitting plným právem spojován v první řadě se jménem Honza Falge.

Vít řehák

Úspěšný MTB závodník, šikovný servisák a fitter, který mílovými kroky dohání svého mistra.


vstupní vyšetření

Individuální přístup ke každému sportovci (úvodní rozhovor, vstupní vyšetření, měření při adekvátní zátěži).


biometrická data

Detailní a přesná biometrická data, jako podklad případných změn nastavení pozice kontaktních bodů (3D biomechanická analýza pohybu — Retül Vantage).


výběr komponentů

Široký výběr komponentů (sedla, řídítka, tretry, atd.) pro lepší kontakt/interakci cyklisty s kolem.


osobní report

Detailní report pro archivaci nastavené pozice, výběr nového kola, nebo výrobu rámu na míru.

Podívejte se, jak probíhá bike fititing krok za krokem.

Ceník


Měření před nákupem nového kola
a jeho následné měření a nastavení

3 000 Kč + 4 000 Kč

  • Měření na polohovacím kole (Retül Müve) a následné doporučení vhodné velikosti/geometrie rámu a komponentů (první návštěva): 3 000 Kč
  • Měření a nastavení kontaktních bodů přímo na kole (druhá návštěva - do 12 měsíců od první): 4 000 Kč
  • Nastavení, popř. výběr nejvhodnějšího modelu sedla na základě měření tlakových bodů pomocí gebioMized.
  • V ceně je také možnost následné konzultace a úprav (v případě potřeby) do 14 dnů od samotného měření.

Měření a nastavení
přímo na vašem kole

5 000 Kč

  • Měření a nastavení kontaktních bodů přímo na vašem kole.

  • Nastavení, popř. výběr nejvhodnějšího modelu sedla na základě měření tlakových bodů pomocí gebioMized.

  • V rámci jedné návštěvy nabízíme měření a nastavení druhého kola za 50 % ceny.

  • V ceně je také možnost následné konzultace a úprav (v případě potřeby) do 14 dnů od samotného měření.

Doplňkové služby

  • Přenesení zaměřené pozice na jiné kolo na základě KOA Bikefit Reportu 1 500 Kč

  • Nastavení pozice kufrů na tretrách 1 500 Kč


naši klienti

Mezi naše klienty patří amatérští cyklisté i špičkoví sportovci. Jsme hrdí na to, že jim pomáháme posouvat jejich výkon dopředu.

DanIEL Turek

Profesionální cyklista
Nastavení pozice řeším průběžně celou kariéru a bike fitting jsem již absolvoval u několika renomovaných fitterů. Jako profesionální cyklista své tělo a jeho potřeby vnímám velmi detailně a vím, že pozice na kole je dynamická záležitost, na které je dobré pracovat opakovaně. K Honzovi jsem přišel s posledním nastavením od Giala Paola, fittera pro tour cyklistických stájí, se kterým jsem byl spokojen. Honzovo měření mi můj dobrý pocit v základu potvrdilo, ale díky technologii Gebiomized a měření tlakových bodů jsme si mohli ještě důkladněji „pohrát“ s pozicí sedla. Z výsledku jsem nadšený a jsem moc rád, že máme v Čechách takové profesionály jako je Honza a Vítek. Díky, přijdu zas!

Veronika Přikrylová

Amatérská cyklistka
Na bike fittingu v KOA mě mile překvapilo, jakou pozornost Honza věnoval úvodnímu vyšetření, především kontrole flexibility kyčlí. Nová pro mě byla i možnost nastavení vzdálenosti pedálů a hlavně důkladný výběr sedla, kdy jsem jich pár vyzkoušela přímo na místě a našla v klidu to „své“. Od té doby nevím, co je to nepohodlná jízda na kole. Myslím, že speciálně pro ženy může být kvalitní nastavení posedu cestou k úplně jinému levelu cyklistiky. I když je sortiment cyklo průmyslu pro ženy už hodně široký, ne vždy všechny komponenty odpovídají ženským parametrům. S výsledkem jsem moc spokojená. Holky, pojďte do toho! 

JIŘÍ DUŽÁR

Amatérský cyklista
Honza Falge mě svými zkušenostmi přesvědčil, že je to ten správný člověk, kterému se svěřit do péče s fittingem. Jako výkonnostně rekreační jezdec, který jezdí několikrát týdně, už musím myslet na to, jaký má jízda na kole vliv na můj pohybový aparát. Optimalizovat správně posed pro mě bylo klíčové – této oblasti jsem se ostatně začal věnovat i profesně. Byl to i Honza, kdo pro naši firmu Posedla přispěl svou expertízou k vývoji našeho cyklistického sedla na míru Joyseat.

Petr Soukup

Držitel českého rekordu na Ironman Hawaii 
Vyzkoušel jsem několik testovacích systémů správného nastavení posedu na kole. S výsledkem od Honzy jsem byl nejvíce spokojený. Dokáže efektivně skloubit optimální pozici těla, aerodynamické požadavky a vaše kolo změní v raketovou zbraň, na kterou s radostí sednete a bleskově zajedete. Osobně doporučuji KOA nejen svým klientům.

Jitka čábelická

Reprezentantka a několikanásobná mistryně ČR
v MTB závodech

Správné nastavení posedu jsem dlouho neřešila a přišlo mi to zbytečné. Dala jsem na svůj pocit a rady okolí. Navíc moje zkušenost s fitingem byla spíše o tom, jak mě na kolo poskládat, než aby mi nastavení pomohlo k efektivnější jízdě. Výkon se skládá z mnoha dílků a právě nastavení posedu se časem stalo jedním z těch, který by se dal zlepšit. Na doporučení jsem se dostala do KOA, kde jsem se setkala s přátelským a profesionálním přístupem. Honza Falge mi po úvodní diagnostice nabídl varianty posedu, které pro mě budou efektivnější, ale zároveň mi úplně nezmění můj zažitý posed. Výběr nechal na mě a na vnímání mého těla, podle toho, jak jsem se při šlapání cítila. 

Jan BrYxi

Legenda legend
Psala se osmdesátá léta a zaručené rady, jak se na kole správně posadit, létaly pelotonem. Třeba když chceš dobře jezdit do kopců, tak sedlo co nejvíce dozadu, anebo když jdeš do formy, tak sedlo o půl centimetru nahoru. No, s tímhle už opravdu dnešní cyklista nevystačí a tak i já vyrazil za Honzou Falgem. Jasně, že jsem byl trochu ve střehu… triatlonista chce posadit silničáře na kolo… tak to bude jistě groteska. Od prvního setkání bylo jasné, že nám to spolu půjde. A výsledek fittingu? Na koze jsem zvednul průměrnou rychlost téměř o dva km/h a na silničním kole se cítím neskutečně dobře. Díky!!


Objednejte si konzultaci

Termín si můžete rezerovovat přímo na Reservio. Pokud máte doplňující dotazy, napište nám nebo zavolejte Honzovi (tel. níže).