Bont Riot TR+

Cena: 3 990,00 Kč Původní cena:
Velikost: 44,5
Barva: Lime/ Charcoal

Bont Riot TR+ je ve své třídě první tretrou na světě, která nabízí karbonovou kompozitovou podrážku s tepelným tvarováním. Tretra Riot TR+ využívá technologie Bont s dokonalým přenosem energie a anatomicky propracovaným tvarem a posouvá možnosti této cenové kategorie na úplně novou úroveň. 

Svršek z mikrovlákna
Vnější povrch z mikrovlákna dodává tretrám Bont Riot TR+ odolnost pro denní použití a zaručuje díky větracím otvorům dobrou ventilaci cyklistické obuvi.

Karbon-kompozitová konstrukce
Konstrukce treter Riot+ byla navržena tak, aby zajistila co nejvyšší výkon při zachování nízké hmotnosti. Kompozitové materiály podrážky vytvarované ve stylu vaničky jsou posíleny karbonovými vlákny v místech nejvyššího namáhání. Uhlíková vlákna byla pro maximální pevnost vložena mezi vrstvy kompozitu.

Upínací systém Velcro
Dvě nezávislé pásky se suchým zipem umožňují bezpečné usazení a rychlé obutí i vyzutí tretry.

Ventilace treter
Příjemné klima zajišťuje dostatek ventilačních otvorů v přední části tretry.

Tvar tretry
Tvar kopyta, na kterém vzniká samotná tretra, vyžaduje mnoho let zkušeností, znalosti cyklistiky a biomechaniky. Není problém vyrobit pohodlnou botu, ale není jednoduché vyrobit cyklistickou tretru s maximální schopností přenosu energie při zachování pohodlí. Bont zdokonaluje svou obuv od roku 1975 a věříme, že klade daleko větší důraz na samotnou funkčnost tretry, než ostatní výrobci.

Tretry poskytují jezdci dokonalou anatomickou oporu, motto je jednoduché: „Vyrábíme obuv pro cyklistiku, ne k chození“.

Podpora klenby
U všech modelů je součástí podélná klenba, která dodává chodidlu pro cyklistiku optimální podporu a zabraňuje pronaci , tedy vychýlení nohy mimo optimální osu. Pronace je jedna z hlavních příčin nesprávného šlapání a může způsobit vážné zdravotní problémy. Pronace také může způsobit rotaci pánve a tím problémy s bolestí zad.

Anatomický tvar přední části
Konvenční cyklistické tretry mají většinou stejné tvarování, jako civilní obuv. Působí sice vysoce esteticky, ale zároveň velmi zužují prostor pro prsty,  zvyšují tlak na nervy v této oblasti a způsobují pocit horkosti. Tvarování treter Bont umožňuje pozici prstů v nejpřirozenější a anatomický správné poloze. Noha je podpořena ve své snaze uvolnit přes zanártní kloub šlapací síly a rozložit je na co největší možnou plochu.

Anatomická pata
Anatomický tvar patní části poskytuje noze dokonalou oporu i při fázi šlapání směrem vzhůru bez nutnosti velkého stažení upínacího mechanizmu, zlepšuje tak cirkulaci krve a zvyšuje komfort.

Boční opora tretry
Konstrukce tretry dodává chodidlu správnou oporu i v přední části, zabraňuje pronaci nebo supinaci a s tím spojeným zdravotním problémům.

karbon-kompozitová konstrukce, svršek mikrovlákno
výška 4,8mm
větrací otvory v přední části tretry, větrací otvory v jazyku
komfortní vložka
vyměnitelné ochranné díly podrážky
montáž kufrů 3 děrový systém, vodící mřížky pro dokonalé nastavení jejich pozice
tepelně tvarovatelné
upínací systém dvě nezávislé pásky na suchý zip
hmotnost 230g

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY