Bont Vaypor S

Cena: 8 990,00 Kč Původní cena:
Barva: Matt Black, Matt White, Matt Black/White
Velikost: 42, 43, 44, 42,5, 46, 46,5, 47, 44,5, 38, 39, 40, 41

Bont Vaypor S opět nově definuje standardy pro závodní silniční cyklistické tretry. Naše nejnovější vlajková loď dále posouvá již tak špičkovou technologii. Nezáleží na tom, jestli jste profesionální závodník nebo prostě člověk, který vyžaduje to nejlepší. Bont Vaypor S vám poskytne nejlepší biomechanické vlastnosti a anatomicky správnou platformu pro nejefektivnější přenos síly, který je v současné době k dispozici.

 

Durolite Bont Vaypor S
Poměr pevnosti a hmotnosti hrál u treter Bont vždy zásadní roli. Durolite byl vybrán pro svoji extrémně nízkou hmotnost, vysokou pevnost a odolnost. Zpočátku bude dodáván v kombinaci matných a lesklých černých a bílých barev.

Karbonová pletenina Bont Vaypor S
Tretry Vaypor S jsou vyrobeny s použitím jednosměrného uhlíkového vlákna s konkrétním důrazem na jednotlivé body pro maximální výkon při minimalizaci hmotnosti. Mají v současnosti nejlepší poměr hmotnosti a pevnosti. Povrch má matnou úpravu pro dokonalý vzhled. Bont Microgrid umožňuje maximálně přesně nastavit pozici kufrů.

Ochranné prvky tretry Bont Vaypor S
Nová konstrukce ochranných prvků dále snižuje hmotnost tretry a zlepšuje jejich ventilaci. Přepracovaná patní část zlepšuje jistotu při chůzi.

Upínací systém Bont Vaypor S
Jedním z klíčových rysů Vaypor S je nová konstrukce upínacího systému. Při návrhu tretry bylo jasné, že na ni budou kladeny extrémní nároky profesionálních sprinterů. Vyžadují nejen velmi pohodlné tretry s bezztrátovým přenosem energie, ale také velmi citlivý systém, který je schopen fixovat nohu bez jakéhokoliv pohybu paty.

Vaypor S dotahuje duální upínací systém k dokonalosti BOA kolečkem s mikro posuvem a novým umístěním horního prvku, který obepíná  a táhne nohu dozadu bez nadměrného tlaku.

Ventilace treter
Odvětrání treter Vaypor S je maximalizováno díky ventilačním otvorům v jazuku, vrchu přední části nohy a prostřednictvím předního ochranného prvku ve špičce. Ventilační systém Vaypor S je určen k vytvoření rovnoměrné proudění vzduchu kolem nohy pro účinné a příjemné chlazení.

Anti Stretch systém
Do vnějšího pláště tretry byla přidána speciální vrstva, patentovaná firmou Bont, která zajišťuje maximální tvarovou stálost v průběhu času. Celý kus materiálu je všitý mezi jednotlivé vrstvy obuvi a je přímo součástí její konstrukce. Anti Stretch výrazně zvyšuje účinnost šlapání zejména směrem vzhůru díky dokonalé opoře nohy.

Karbon Bont
Karbonová pletenina pochází výhradně od světové jedničky v oboru, japonské firmy Toray. Výroba probíhá ručně, vlákna jsou jednosměrná a umožňují tak dosáhnout všech potřebných velmi specifických vlastností s dokonalým poměrem tuhosti, pevnosti a hmotnosti. Jednosměrné vlákno absorbuje daleko méně pojiva, celek je tak lehčí a tužší.

Tvar tretry Bont Vaypor S
Tvar kopyta, na kterém vzniká samotná tretra, vyžaduje mnoho let zkušeností, znalosti cyklistiky a biomechaniky. Není problém vyrobit pohodlnou botu, ale není jednoduché vyrobit cyklistickou tretru s maximální schopností přenosu energie při zachování pohodlí. Bont zdokonaluje svou obuv od roku 1975 a věříme, že klade daleko větší důraz na samotnou funkčnost tretry, než ostatní výrobci.

Tretry poskytují jezdci dokonalou anatomickou oporu, motto je jednoduché: „Vyrábíme obuv pro cyklistiku, ne k chození“.

Výplň
Vaypor S využívá uzavřenou buněčnou paměťovou pěnu, která nezadržuje pot ani vodu. Tretra je tak mnohem lehčí i za deště nebo mokra, stejně tak působení potu nesnižuje životnost treter.

TPU ochrana
TPU díl v přední části poskytuje nejen dokonalou ochranu přední části tretry, ale nese také ventilační otvory a prvky pro zlepšení proudění vzduchu v okolí tretry.

Tepelné tvarování
Technologii tepelného tvarování vyvinul Bont a zdokonaluje složení pojiva po více než 36 let. Extrémně tuhá pryskyřice se již při relativně nízkých teplotách kolem 70 stupňů C stává podajnou a umožňuje dokonalé vytvarování tretry přesně podle konkrétního chodidla.  Na rozdíl od jiných značek jsou všechny tretry Bont tvarovatelné po celém svém povrchu a poskytují tak jezdci anatomicky dokonalou obuv. Tepelné tvarování je možno provádět opakovaně při zachování stále stejných vlastností treter.

Podpora klenby
U všech modelů je součástí podélná klenba, která dodává chodidlu pro cyklistiku optimální podporu a zabraňuje pronaci , tedy vychýlení nohy mimo optimální osu. Pronace je jedna z hlavních příčin nesprávného šlapání a může způsobit vážné zdravotní problémy. Pronace také může způsobit rotaci pánve a tím problémy s bolestí zad.

Anatomický tvar přední části
Konvenční cyklistické tretry mají většinou stejné tvarování, jako civilní obuv. Působí sice vysoce esteticky, ale zároveň velmi zužují prostor pro prsty,  zvyšují tlak na nervy v této oblasti a způsobují pocit horkosti.

Tvarování treter Bont umožňuje pozici prstů v nejpřirozenější a anatomický správné poloze. Noha je podpořena ve své snaze uvolnit přes zanártní kloub šlapací síly a rozložit je na co největší možnou plochu.

Anatomická pata
Anatomický tvar patní části poskytuje noze dokonalou oporu i při fázi šlapání směrem vzhůru bez nutnosti velkého stažení upínacího mechanizmu, zlepšuje tak cirkulaci krve a zvyšuje komfort.

Boční opora tretry
Konstrukce tretry dodává chodidlu správnou oporu i v přední části, zabraňuje pronaci nebo supinaci a s tím spojeným zdravotním problémům.

monokok karbonové šasi, svršek Durolite
výška pouze 3,6mm
čelní větrací otvory ve špičce i přední části tretry, větrací otvory v jazyku
tepelně tvarovatelná vložka EVA
vyměnitelné ochranné díly podrážky
vyplň z paměťové pěny
montáž kufrů 3 děrový systém, vodící mřížky pro dokonalé nastavení jejich pozice
plně tepelně tvarovatelné
upínací systém Dual Dial, kevlarové lanko
hmotnost 230g

Související produkty

MAAP Ponožky Outline MAAP Ponožky Outline

MAAP Ponožky Outline

Další generace komfortu, funkce a stylu

Cena: 550,00 Kč

Isadore ponožky Echelon Isadore ponožky Echelon

Isadore ponožky Echelon

Minimalistické, lehké - jako druhá kůže

Cena: 570,00 Kč