On-line coaching

- strukturovaný sezónní plán - průběžná kontrola - taktický a technický plán pro závody -


některé Vztahy  fungují 
i na dálku:)

Pomocí současných technologií - smart hodinkám, GPS, snímači tepové freknvece, wattmeterům a on-line uložištím má trenér k dispozici komplexní pohled na výkod svěřence. 

On-line coaching is the new black

Vytrvalostní sporty jsou časově poměrně náročná vášeň a tak je vcelku běžné, že spousta sportovců trénuje sama. Pokud nemáte možnost docházet na některý ze skupinových tréninků, ale chcete dát svému výkonu nějaký řád a smysl, je pro vás on-line coaching správnou volbou. Oproti on-line plánům, kterých je na internetu celá řada, má on-line coaching obrovskou výhodu zpětné vazby a velmi individuálního přístupu.  


Na začátku si s trenérem ujasníte své cíle

Zkušení závodníci mají většinou poměrně jasnou představu o svém sezónním kalendáři. Někdo chce posunout pouze sebe sama k lepší kondici nebo lepším výsledkům. Jak říká náš head couch:"Každý má svůj Everest. A to je úplně v pohodě."


Dostanete strukturovaný trénink

Tréninkové plány píšeme v 1-2 týdenních  cyklech. Výraznější zhodnocení děláme po
4 týdenním mezocyklu včetně průběžného hodnocení každý mezocyklus.


Jste ve spojení přes aplikaci training peaks

Vužíváme aplikaci TrainigPeaks, přes kterou má trenér přehled o všech vašich výkonech. Včetně všech dat, které umí trackovat vaše smart training zařízení. TrainingPeaks lze napojit na většinu z nich.  


Jdete do akce

Většina našich svěřenců trénuje na nějaký závod. My si tedy taky myslíme, že to je o dost lepší, než trénovat třeba jenom na svatbu nebo do plavek:), ale jak se říká, proti gustu, žádný dišputát!. 

 on-line tréninkovÉ plánY 


KOA tréninkový plán 

  • Vstupní setkání + dotazník/ konzultace: sportovní historie, sportovní současnost, dlouhodobé a krátkodobé sportovní cíle, zdravotní stav/ omezení, výsledky zátěžových testů (pokud jsou k dispozici), dosažená osobní maxima, týdenní režim/ možnosti pro trénink (práce, rodina atp.)
  • Sestavení + konzultace plánu sezóny: periodizace sportovní přípravy pro danou sezónu, vč. zařazení hl. závodů, přípravných závodů, tréninkových kempů, tréninkového volna atd.
  • Detailní tréninkový plán zpracován 1-2 týdenních cyklech
  • Zhodnocení rozvojových tréninků (komentář v TP)
  • Písemné zhodnocení za každý tréninkový mezocyklus (4 týdny), eventuální úprava dalšího tréninku/ plánu sezóny (příloha email), lze probrat osobně / telefonicky
  • Plánování a vyhodnocení pravidelných testů výkonnosti: plavání “kritické tempo” test 400 + 200m, cyklistika “FTP test”, běh 5.000m (4-8 týdnů)
  • Součástí tréninkových plánů je závodní strategie pro závody “A” i "B" prioroty a jejich vyhodnocení
  • Požadovaná výbava pro záznam tréninků: sportovní hodinky / cyklocomputer vč. GPS a záznamu tepové frekvence, popř. běžecké / cyklistické kadence, cyklistický wattmetr, cyklistický trenažér (ideálně “smarttrainer”)
  • Doporučujeme 1-2* za sezónu absolvovat zátěžový test ve sportovní  laboratoři (např. Cardiolab)

Cena:
600 Kč / týden
 


join koa on-line club 

 I členové on-line tréninkových skupin mají v KOA spoustu dalších klubových výhod, jako jsou výhodnější ceny za zboží, tréninkové kempy nebo klubové večery k nezaplacení. On-line trénink se objednává přes stejný rezervační systém jako skupinovky. Pokud jste ale noví, určitě prosím nejdříve napište nebo zavolejte, abychom se poznali a probrali vaše cíle osobně. 


Máte dotaz? napiště nám

Pokud si nejste jistí, zda je tento trénink vhodný i pro vás, napište nám.
Těšíme se na vás!